No 29. līdz 30. aprīlim aizsardzības ministrs Artis Pabriks apmeklēs Liepāju un Ventspili, lai ar pašvaldību vadītājiem apspriestu aizsardzības nozares jautājumus, kā arī parakstītu nodomu vēstuli ar Ventspils Augstskolu par militārās zinātnes attīstību.

Ceturtdien, 29. aprīlī, A. Pabriks tiksies ar Liepājas domes priekšsēdētāju Jāni Vilnīti un apmeklēs Liepājas speciālo ekonomisko zonu. Tāpat aizsardzības ministrs viesosies Baltijas valstu Ūdenslīdēju mācību centrā.

Savukārt piektdien, 30. aprīlī, A. Pabriks dosies uz Ventspili, lai tiktos ar pašvaldības vadītājiem, apmeklētu pašmāju tehnoloģiju uzņēmuma AS “HansaMatrix” ražotni, kā arī parakstītu nodomu vēstuli ar Ventspils Augstskolas rektoru Kārli Krēsliņu par sadarbību Irbenes radioteleskopa infrastruktūras izmantošanā.

Ar nodomu vēstuli Aizsardzības ministrija pauž atbalstu uz inovācijām virzītai sadarbībai ar Latvijas augstskolām militārās zinātnes jomā, un Ventspils augstskola ir unikāla Latvijā kosmosa tehnoloģiju un signālapstrādes jomās, kas ieņem nozīmīgu lomu militārajā zinātnē.

Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūta pārvaldībā esošais “Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra” radioteleskopu komplekss Irbenē ir valsts nozīmes pētniecības centrs, un tajā esošā zinātnes infrastruktūra ir pamats starptautiska līmeņa pētniecībai un Kosmosa industrijas attīstībai Latvijā.

 

29.04.2021. / Autors: AM Militāri publisko attiecību departaments / Foto: AM