Par braukšanu bez biļetes “Ventspils reiss” palielina sodu līdz 22 eiro

938

Sākot ar nākamā gada janvāri, pašvaldības uzņēmums Ventspils reiss ievērojami palielinās soda maksu pasažieriem, kuri brauks autobusos bez biļetes. Tiem, kuriem nebūs derīga braukšanas biļete, nāksies šķirties no 22 eiro, pavēstīja uzņēmumā.

Līdzšinējais soda naudas apmērs arī bija samērā augsts – 15 eiro. Skaidrojot iemeslus soda maksas paaugstināšanai, Ventspils reiss atsaucas uz Sabiedriskā transporta padomes lēmumu par ierosinājumu veikt izmaiņas līgumsoda apmēros.

Uzņēmums atgādina: pasažieriem, kam reģionālajos starppilsētu maršrutos piešķirtas braukšanas maksas atlaides, tāpat jābūt derīgai braukšanas biļetei un dokumentiem, kas apliecina tiesības izmantot atlaides. Bagāžas biļetes jāiegādājas gan par bagāžu, ko pārvadā autobusa bagāžas glabātuvē, kā arī dzīvnieku pārvadāšanai. Pasažieris, kuram ir tiesības uz braukšanas maksas atvieglojumiem, par bagāžas pārvadāšanu maksā tādu pat cenu kā pārējie pasažieri.

Bez maksas drīkst pārvadāt kruķus, bērnu ratiņus un invalīdu ratiņkrēslu, rokas bagāžu ar ierobežojumu līdz 60 x 40 x 20 cm, kā arī suni, kas sniedz pavadoņa vai asistenta pakalpojumu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA