Augsto tehnoloģiju uzņēmums HansaMatrix, kura viena no divām lielajām ražotnēm strādā arī Ventspilī, piešķirs 5,5 miljonu ASV dolāru (4,8 miljonu eiro) finansējumu asociētajam uzņēmuma SIA Lightspace Technologies, teikts paziņojumā biržai Nasdaq Riga.

Kompānijas pārstāvji informē, ka 2018. un 2019.gadā HansaMatrix asociētais uzņēmums Lightspace Technologies saņems 5,5 miljonu ASV dolāru finansējumu no HansaMatrix ar Eiropas Investīciju bankas (EIB) atbalstu.

Investīciju programmas mērķis ir atbalstīt telpisku 3D attēlu displeju tehnoloģijas pētniecību, izstrādi un pamatlīdzekļu iegādi, kā arī turpināt attīstību fotonikas elementu izstrādē un industrializācijas procesā.

Lightspace Technologies ir pasaules līderis telpisku 3D attēlu displeju ražošanā. Esošas produktu klāsts ietver tādus produktus kā darba staciju displeji un galda virsmas displeji, kā arī Lightspace Technologies šogad novembrī ir izstrādājis pirmo versiju VR/AR 3D galvas displejam. Pirmo reizi produktu plānots prezentēt nozares profesionāļiem 2019.gada sākumā.

HansaMatrix decembra sākumā parakstīja aizdevuma līgumu ar EIB par 10 miljonu eiro finansējuma piešķiršanu. Finansējums piešķirts ar mērķi atbalstīt HansaMatrix grupas plānotās investīcijas 2018.-2020.gadā kopumā 20 miljonu eiro apmērā. EIB finansējums galvenokārt paredzēts produktu pētniecības un attīstības pasākumu līdzfinansējumam, informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmu izstrādei, ražošanas kapacitātes palielināšanai uzņēmuma Ogres un Ventspils ražotnēs, un investīcijām ražošanas automatizācijā, veicinot biznesa apjomu izaugsmi.

Lai realizētu projektu, EIB finansējumu plānots papildināt ar HansaMatrix pašu kapitālu, banku aizdevumiem un Eiropas Savienības fondu grantiem.

Investīciju programma ietver arī ieguldījumus pētniecībā un attīstībā, kā arī ražošanas iekārtās, lai turpmāk attīstītu un komercializētu volumetrisko 3D attēlu tehnoloģiju, kas pieder Lightspace Technologies.

HansaMatrix veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, to industrializāciju, kā arī sniedz integrētus ražošanas pakalpojumus klientiem, datu tīklu iekārtu, lietu interneta, industriālo sistēmu un citos augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos. Kompānijas akcijas kotē biržas Nasdaq Riga oficiālajā sarakstā.

Autors: LETA / Foto: LETA