Par godu Latvijas simtgadei Ventspilī plāno sasniegt Ginesa rekordu

1385

Par godu Latvijas simtgadei Ventspilī iecerēts sasniegt ar ziediem saistītu Ginesa pasaules rekordu, savā iknedēļas preses konferencē informēja pilsētas mērs Aivars Lembergs.

“Mēs strādājam pie tā, lai par godu Latvijas simtgadei, ja mums visi noteikumi būs saprotami un pieņemami, sasniegtu ar ziediem saistītu Ginesa rekordu,” atklāja Lembergs. Ja viss izdosies, kā plānots, tad rekords tiks sasniegts nākamgad.

Ventspilī 2010.gada jūlijā jau vienreiz tika sasniegts Ginesa pasaules rekords, par godu pilsētas 720.jubilejai Ostas ielas promenādē izveidojot 1665,93 metrus garu un vienu metru platu nepārtrauktu garāko puķu paklāju pasaulē. Pēc Lemberga teiktā, jaunais rekords izpaudīsies citā veidā. “Tas atkal būs ar cilvēku iesaisti, bet tas nebūs ziedu paklājs,” saglabājot intrigu, pavēstīja pilsētas mērs.

Savukārt šogad, no 5. līdz 7.augustam, pilsētas svētku laikā Ventspilī norisināsies ikgadējais Ventspils Starptautiskais ziedu paklāju festivāls. Festivāla devīze šogad būs Noslēpums, līdz ar to dalībniekiem būs jāveido konkursa darbi atbilstoši šai tēmai. Šogad festivālam pieteikušās 36 floristu komandas no sešām valstīm.