Valsts policijas amatpersonas šonedēļ Ventspils prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva kriminālprocesu par pagājušā gada beigās notikušo slepkavību Ventspilī, Depo ielā, kur tika atrasts apdedzis vīrieša līķis ar vairākām durtām brūcēm. Aizdomās par vīrieša slepkavību aizturēts 1991.gadā dzimis vīrietis un kopš aizturēšanas brīža viņš atrodas apcietinājumā. Viņam draud mūža ieslodzījums, informē Valsts policija.

Pērn 20.oktobrī tika saņemts izsaukums uz Depo ielu, kur kādā no mājām bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka dzīvoklī deg gulta un sadzīves mantas. Istabā tika atrasts 1967.gadā dzimuša vīrieša līķis ar vairākām durtām brūcēm. Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess un, veicot operatīvo un procesuālo pasākumu kompleksu, aizdomās par vīrieša slepkavību decembrī aizturēja 1991.gadā dzimušu vīrieti. Divas dienās pēc viņa aizturēšanas tiesa vīrietim piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Valsts policija izmeklēšanā noskaidrojusi, ka abiem vīriešiem pēc kopīgas alkohola lietošanas izcelies konflikts, kā rezultātā vainīgais ar virtuvē atrasto nazi izdarīja deviņos naža dūrienus cietušā ķermenī, līdz nazis nolūdza. 1967.gadā dzimušais vīrietis no gūtajām traumām mira. Vainīgais, saprotot, ka ir iestājusies vīrieša nāve un lai slēptu slepkavību, veica līķa apgānīšanu. Mirušais tika novietots gultā un apklāts ar apģērba gabaliem un aizkariem. Pēc tam vainīgais tos aplēja ar atlikušo degvīnu un aizdedzināja.

Aizturētais vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par dažādiem pārkāpumiem. Vīrietis tiek turēts aizdomās par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja pēc tās izdarīta līķa apgānīšana. Par šādu noziegumu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no 10 līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA