13. jūnijā plkst. 10 Pārventas bibliotēkā, Tārgales ielā 4, notiks pirmā latviešu valodas praktiskā nodarbība pieaugušajiem „Valodas kafejnīca”, kas paredzēta pieaugušajiem, lai uzlabotu viņu latviešu valodas saziņas prasmes. Šādas „Valodas kafejnīcas” Pārventas bibliotēkā notiks reizi nedēļā līdz 29. augustam, ja būs interese, tad nodarbības tiks turpinātas arī rudenī.

Ideja par šādu „Valodas kafejnīcu” aizgūta Norvēģijā un Zviedrijā, kur bibliotēkas darbinieki un vietējie sabiedrības locekļi iesaistās darbā ar cittautiešiem, lai palīdzētu viņiem labāk apgūt valsts valodu un integrēties sabiedrībā. Daudziem cilvēkiem pietrūkst vietas, kur viņi varētu tikties, lai kopā praktizētu latviešu valodu. Piedāvājums ir bez maksas un nav nepieciešama iepriekšēja reģistrācija. Piedalīties var jebkurš, kam ir minimālas latviešu valodas zināšanas (A1, A2 līmenis).

Augustā latviešu valodas nodarbības tiek plānotas arī skolas vecuma bērniem un jauniešiem, tām ir dots skanīgs nosaukums „Valoda skan dabā”. Nodarbības paredzētas bērniem un jauniešiem, kam latviešu valoda nav dzimtā valoda un tiem, kas vēlas atkārtot latviešu valodu pirms jaunā skolas gada uzsākšanas.

 

13.06.2023. / Autors: Ventspils bibliotēka / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs