19.martā Ventspils pilsētas galvenajā bērnu pilsētiņā notiks ikgadējā putnu būrīšu izgatavošanas talka.

Kā ik gadu, bērnu pilsētiņā skatuves priekšā būs uzstādīti galdi un sagādāti visi nepieciešamie materiāli – dažāda platuma dēļi, āmuri, naglas, mērlentes un dažādu putnu būrīšu izgatavošanas pamācības. Plānots kopumā izgatavot vairākus desmitus putnu būrīšu mazajiem dziedātājputniņiem un, iespējams, kādu lielāku koka māju pūcēm.

Daži no izgatavotajiem putnu būrīšiem tiks piestiprināti pie kokiem turpat bērnu pilsētiņā, bet pārējos vēlāk uzstādīs pilsētas parkos un mežos.

Kā uzsver talka rīkotāji – pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde, putnu būrīšu izgatavošanas darbnīcā īpaši gaidītas ir ģimenes ar bērniem. Pašiem mazākajiem talkas dalībniekiem būs iespēja arī rotaļāties kopā ar Karlsonu un izkustēties popgrupas Jūras akmentiņi muzikālajos ritmos. Nav jāraizējas, ja iemaņas būrīšu izgatavošanā ir nelielas vai to nav, jo pasākumā piedalīsies arī būrīšu izgatavošanas meistari, kuri pamācīs un palīdzēs ar gudru padomu.

Putnu būrīšus pilsētā pārsvarā apdzīvo tās putnu sugas, kas apkaro dažādus koku kaitēkļus, kas grauž koku lapas un bojā koku – strazdi, zīlītes, mušķērāji, zvirbuļi un bezdelīgas. Viņiem pilsētā trūkst dabisko ligzdošanas vietu – koku dobumu, tādēļ pareizi izgatavots un uzstādīts putnu būrītis būs vērtīgs devums dabai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Lita Krone/LETA