Šis rudens Ventspils ostā strādājošajiem uzņēmējiem un darbiniekiem nācis ar labu ziņu – pēc vairāk nekā desmit gadu pārtraukuma ostā ir atgriezušās Kazahstānas ogļu kravas. Tas bijis iespējams, pateicoties AS “Ventspils Tirdzniecības osta” (VTO) un AS “Baltic Coal Terminal” (BCT) vadības aktīvajai darbībai jaunu kravu piesaistē, un paredzams, ka sadarbība ar Kazahstānas uzņēmējiem turpināsies. 

Patlaban tiek pārkrauts ievērojams ogļu apjoms, kuru no Daugavpils dzelzceļa mezgla uz Ventspili pārvadā AS “Baltijas ekspresis”, bet pārkrautas tās tiek VTO un BCT termināļos. BCT akmeņoglu pārkraušanā izmanto slēgtā tipa ogļu pārkraušanas tehnoloģijas, un tajā apkārtējās vides aizsardzībai pret ogļu putekļiem visos izkraušanas un iekraušanas mezglos ir uzstādīta speciāla putekļu slāpēšanas sistēma, savukārt VTO piestātnēs darbojas papildu ūdens izsmidzināšanas sistēmas ogļu vagonu izkraušanas vietās, bet vides kvalitāti pastāvīgi monitorē VTO speciālisti.

AS “Baltijas ekspresis” valdes priekšsēdētājs Māris Bremze atzīst, ka ir gandarīts par Kazahstānas ogļu kravu atgriešanos, jo “tas nozīmē, ka ostā strādājošajiem un arī “Baltijas ekspreša” darbiniekiem būs darbs”. Arī Ventspils ostā strādājošo uzņēmumu arodbiedrību konsultatīvās padomes vadītājs Linards Gulbis saka: “Jaunu kravu piesaiste Ventspils ostā strādājošo uzņēmumu darbiniekiem ir ļoti būtiska, jo dod drošības sajūtu par nākotni un to, ka būs darbs. Pēc līdz šim vērotā kravu apjoma krituma un Covid-19 pandēmijas radītajām grūtībām tas cilvēkiem ir ļoti svarīgi, jo katra ostā pārkrauto kravu tonna dod labumu ne vien ostā strādājošo un viņu ģimeņu labklājībai, bet pienesumu arī Ventspils pilsētai kopumā.”

Ventspils ostā strādājošo uzņēmumu pārstāvji piedalīsies arī starptautiskajā izstādē un konferencē “TransKazahstan/TransLogistica 2021”, kura no 13. līdz 15. oktobrim norisināsies Almati. Šī izstāde jau kopš pirmās rīkošanas reizes 1996. gadā ir viena no lielākajām transporta un loģistikas servisa, kā arī tehnoloģiju izstādēm Centrālāzijā. Kā norāda biedrības “Baltijas asociācija – Transports un loģistika” (BATL) valdes loceklis Ivars Landmanis, dalība šajā izstādē uzņēmējiem dos iespēju nostiprināt jau esošās saites un rast jaunas sadarbības iespējas nākotnei. “Uz savstarpēja izdevīguma principiem balstīta sadarbība ļaus veicināt arī Latvijas tranzīta nozares konkurētspēju, kas pašreizējos apstākļos ir svarīgs un neatliekami veicams darbs,” uzsver Ivars Landmanis.

 

24.09.2021. / Autors: Ilona Bērziņa / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs