Šodien lems, vai pieņemt ekspluatācijā Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles ēku

596

Piektdien, 5.jūlijā, Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāvji pieņems lēmumu, vai pieņemt ekspluatācijā Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles ēku. Tā aģentūrai LETA norādīja Būvniecības valsts kontroles biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Balgalve.

Pašlaik tiekot vērtēta Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles ēkas būvniecības dokumentācija, kuru iesniegusi pašvaldība.

Kā ziņots, iepriekš pēc atklātā kukuļošanas skandāla par kukuļa pieņemšanu saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām, sākotnēji pieņemtais pozitīvais lēmums pēc atkārtotas pārbaudes tika atcelts. Koncertzāles būvniekiem uzdots veikt visus nepieciešamos darbus, tikmēr finansējuma turpmāku izmaksu apstādināja gan Centrālās finanšu līguma aģentūra, gan Latvijas Vides investīciju fonds.

TV3 raidījums Nekā personīga iepriekš ziņoja, ka viena no konstatējām nepilnībām ir tas, ka dūmvadu novadīšanas ailes attālums ir nevis prasītie 30, bet 37 metri. Tas nozīmē, ka dūmi ugunsgrēka gadījumā neizklīdīs pietiekami ātri un cilvēki var saindēties, norādīja raidījums.

Galvenā par ēkas būvniecību atbildīgā iestāde Komunālā pārvalde nepilnības novērsa un vēlāk tā arī paziņoja, ka Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles Latvija ēka atbilst visām ugunsdrošības prasībām, ko vienas nedēļas laikā ir izdevies novērst atbilstoši visiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) ieteiktiem uzlabojumiem.

Šī skandāla dēļ izskanēja bažas, vai izdosies ēku savlaicīgi pieņemt ekspluatācijā, lai koncertzāles Latvija atklāšana notiktu kā plānots 25.jūlijā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Merks publicitātes foto