Ventspils dome pārsūdzēs tiesas lēmumu, jo nevēlas arī turpmāk opozīcijas deputātu iekļaušanu komisijās

950

Ventspils pilsētas dome plāno pārsūdzēt tiesas spriedumu, ar kuru pašvaldībai uzdots iekļaut domes komisijās un darba grupās arī opozīcijas deputātus, kurus līdz šim dome ir praktiski pilnībā izslēgusi no pilnvērtīga darba pašvaldībā.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks infrastruktūras jautājumos Jānis Vītoliņš aģentūrai LETA klāsta, ka patlaban pilsētas domes juristi analizē 20.jūnija Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu nama spriedumu, bet jau pašlaik, iepazīstoties ar tā saturu, ir skaidrs, ka tas tiks pārsūdzēts Administratīvajā apgabaltiesā.

Ar tiesas spriedumu Ventspils pilsētas domei uzdots izdot mazākuma deputātiem labvēlīgu administratīvo aktu, ar kuru tiktu nodrošināta viņu iekļaušana domes komisiju, padomju, valžu un darba grupu sastāvā gadījumos, kad viņu iesaiste domes darbībā netiek nodrošināta ar viņu proporcionālu iekļaušanu pastāvīgo komiteju sastāvā, skaidro LETA.

Savukārt Vītoliņš izteicies, ka ne viņš, ne dome nesaprot, kā praksē spriedumā noteiktais varētu tikt izpildīts, jo komisiju, padomju un valžu sastāvu apstiprina nevis Ventspils pilsētas domes administrācija, bet gan Ventspils pilsētas dome 13 deputātu sastāvā.

 

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay