laika apstākļus virs Latvijas noteiks augsta spiediena apgabals, līdz ar to nokrišņu nebūs un arī mākoņu būs samērā maz. Ieplūstot ievērojamāki siltākam gaisam no rietumiem, šodien un rīt gaidāms īsti vasarīgs laiks – gaisa temperatūra dienas laikā Ventspils pusē paaugstināsies līdz pat +22 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Arī naktis būs siltas – gaisa temperatūra nebūs zemāka par +10 grādiem. Sestdien gan anticiklona ietekme mazināsies, līdz ar to būs vairāk mākoņu un pēcpusdienā austrumu rajonos lokāli gaidāmas arī pērkona lietusgāzes.

Lai gan nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā karstums mazināsies, tomēr joprojām laiks būs silts un lielākajā teritorijas daļā arī pārsvarā sauss, vien atsevišķos rajonos gaidāms neliels īslaicīgs lietus. Naktīs gaisa temperatūra gaidāma vidēji +8…+10 grādu robežās, bet dienas laikā gaiss iesils līdz +15…+18 grādam.

Nākamās nedēļas vidū un otrajā pusē laika apstākļus virs mūsu reģiona vairāk sāks noteikt ciklonu darbība. To ietekmē palielināsies mākoņu daudzums un visā teritorijā gaidāmi nokrišņi, vietām līs pat ilgstoši un laiks kļūs nedaudz vēsāks. Termometra stabiņš nākamās darba nedēļas beigās dienas laikā nepārsniegs  +13…+18 grādu atzīmi.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Edijs Pālens/LETA