Pilsētas parkos un skvēros sākusies rudens ziedu stādīšana

1346

Kā ik gadu, arī šogad Ventspili rotāja tūkstošiem dažādu pavasara un vasaras puķu. Siltajām un saulainajām dienām pamazām atvadoties, dārzniekiem šis ir laiks vasaras krāšņos ziedus pakāpeniski nomainīt pret rudenīgāku ziedu rotu.

Šonedēļ pirmās rudens puķes tiks iestādītas Rātslaukumā, pie pilsētas domes, pie bobslejistu ziedu skulptūras, Zaķu ģimenes un Zemūdens pasaules, Pārventā pie ziedu skulptūras Mārītes, Saules ielā un citos apstādījumos pilsētā. Kopā minētajās vietās tiks iestādīti 100 dekoratīvie kāposti, 100 ciklamenes un 1635 dažādu krāsu un augstumu krizantēmas. Tāpat rudenīgu rotu, ko veidos 170 zemās krizantēmas, iegūs Ziedu pulkstenis.

Ar jauniem apstādījumiem tiks papildināts arī Jāņa Prinča dārzs, iepirkums par hortenzijām, rododendriem, parka rozēm un citiem dekoratīvajiem augiem tiks izsludināts jau tuvākajās dienās.

Savlaicīgi ir uzsākts darbs arī pie nākamā gadu ziedu rotas plānošanas. Pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde veikusi iepirkumu par 115 465 sīpolpuķēm, kas atkarībā no laika apstākļiem tiks iestādītas pilsētas dobēs oktobra beigās – novembra sākumā.

Ņemot vērā iedzīvotāju atsauksmes un ieteikumus, šoruden pilsētas puķu dobēs tiks iestādītas par 29 tūkstošiem vairāk sīpolpuķu nekā iepriekšējā sezonā, tostarp tulpes, narcises, hiacintes, anemones, īrisi, muskares un citas puķes.

Papildus sīpolpuķēm ik pavasari pilsētā tiek iestādīti arī vairāki tūkstoši viengadīgo pavasara puķu un uzstādītas pavasara puķu piramīdas. Šogad veikti iepirkumi arī šim mērķim. Ir pasūtīti 2428 atraitnīšu stādi 2017. gada pavasara puķu piramīdām, kā arī 410 mārpuķīšu stādi, 110 prīmulu stādi, 540 neaizmirstulītes un 5100 atraitnīšu stādi pilsētas apstādījumiem nākamajam gadam.

Pēc pavasara puķu pagozēšanās pirmajos saules staros, parasti maijā tiek uzsākts darbs pie vasaras puķu stādīšanas. Vispirms tiek sastādītas figurālās puķu dobes, bet pēc tam vasaras puķes tiek pakāpeniski stādītas arī pilsētas apstādījumos, puķu dobēs un puķu podos. Tāpat tiek uzstādītas vasaras puķu piramīdas.
Šogad pilsētu rotāja teju 100 tūkstoši vasaras puķu.