23. janvārī valdība apstiprināja grozījumus normatīvajā regulējumā, tādējādi nodrošinot bērniem bāreņiem iespēju bez maksas pārvietoties jebkur maršruta sabiedriskajā transportā.

Līdz šim valsts bija noteikusi, ka  bērni bāreņi bez maksas varēja izmantot sabiedrisko transportu tikai novada un starppilsētu maršrutos, un katrai pašvaldībai bija tiesības pašai lemt, kādas un cik lielas atlaides tā piemēro šai pasažieru grupai pilsētas sabiedriskajā transportā.

Apstiprinot grozījumus Ministru kabineta 2021. gada 22. jūnija noteikumos Nr. 414 “Braukšanas maksas atvieglojumu noteikumi”, tiesības izmantot jebkura maršruta sabiedrisko transportu bez maksas tiek piešķirtas ne tikai bērniem bāreņiem, bet arī bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, kā arī augstskolās un koledžās līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai. Lai saņemtu braukšanas maksas atvieglojumus, jāuzrāda tā dēvētā bāreņa apliecība jeb apliecība sociālo garantiju nodrošināšanai.

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens ir teicis, ka, nodrošinot iespēju mazāk aizsargātiem bērniem bez maksas pārvietoties valstpilsētu sabiedriskajā transportā, tiek īstenoti sociāli atbildīgas valsts principi, jo bez vecāku gādības palikušie bērni bez maksas tagad var pārvietoties visā valsts teritorijā.

Lai segtu zaudējumus, kas rodas pasažieru pārvadātājiem, 2024. gadā un nākamos divus gadus valdība piešķīrusi papildu finansējumu 1 miljona eiro apmērā.

 

1.02.2024. / Autors: PSIA “Ventspils reiss” / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs