Aizvadītās diennakts laikā Latvijā konstatēti vēl 22 jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu Covid-19, kas ir straujākais inficēto skaita pieaugums mūsu valstī, līdz ar to šobrīd visā valstī saslimušo skaits ir sasniedzis jau 111, liecina Slimību profilakses un kontroles centra otrdienas rītā publiskotie dati.

Kopumā pēdējās diennakts laikā veikti 528 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19. Līdz šim kopumā Latvijā veiktas 3205 analīzes.

Kurzeme pēc SPKC datiem līdz šai ceturtdienai bija palicis vienīgais reģions Latvijā, kur līdz šim nebija reģistrēts neviens saslimšanas gadījums. Ceturtdien pirmais saslimšanas gadījums reģistrēts arī Kurzemes reģionā, taču pagaidām netiek atklāts, kurā pilsētā vai rajonā.

Kā informē Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca, līdz piektdienas rītam Ventspils pilsētā joprojām nav apstiprināts neviens saslimšanas gadījums. Taču pārbaudes ir veiktas – Ventspils slimnīcā aizvadītajā diennaktī veiktas divas Covid-19 pārbaudes, taču abi testi bija negatīvi. Ir ventspilniekiem arī rekomendēta mājas karantīna. Ventspilniekiem jābūt arvien ļoti piesardzīgiem un atbildīgiem.

Papildus piesardzības pasākumiem iedzīvotāji tiek aicināti necelt paniku gadījumos, kad novērojamas ar vīrusa profilakses un ierobežošanas pasākumiem saistītas aktivitātes, piemēram medicīnas darbinieki spectērpos, tā savukārt sociālajā tīklā Facebook aicina Ventspils pilsētas pašvaldība.

Ventspilnieki aicināti arvien ievērot striktu piesardzību – mazgāt rokas bieži un ilgi, sveicinoties nesarokoties, ievērot distanci veikalos vai sabiedriskās vietās, neiepirkties veikalos pīķa stundās, uz veikaliem neņemt līdzi bērnus, bet veikalos iepirkties ātri un lieki neuzkavēties, bet gan nopirkt tikai visu svarīgāko.

20.03.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com