Arī šī darba nedēļa iesāksies brāzmaina un vietām, galvenokārt ziemeļu rajonos, gaidāms arī neliels īslaicīgs lietus. Taču ciklona nozīme virs Ziemeļeiropas mazināsies un virs Baltijas valstīm sāks pastiprināties anticiklons, līdz ar to nedēļas vidū atkal gaidāms ļoti silts laiks, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Nedēļās vidū virs Latvijas laika apstākļus noteiks anticiklons, tādēļ laiks būs pārsvarā sauss un debesis vien daļēji klās mākoņi. Ar dienvidu puses vējiem Latvijā ieplūdīs siltāka gaisa masa, līdz ar to gaisa temperatūra katru nākamo dienu būs par pāris grādiem augstāka. Ja vēl nedēļas sākumā dienās nebūs siltāks par +23 grādiem, tad darba nedēļas vidū un izskaņā gaiss lielākajā daļā valsts teritorijas iesils līdz +21…+26 grādiem, bet atsevišķos reģionos, termometra stabiņam pārsniedzot +27 grādu atzīmi,  iespējams pat karsts laiks.

Sākot no piektdienas no dienvidiem Latviju viena pēc otras jau atkal sāks šķērsot atsevišķas nokrišņu zonas, kas dažviet nesīs pērkona lietusgāzes. Pērkona negaisu laikā iespējama arī krusa un krasas vēja brāzmas. Dienvidaustrumu vējus nomainīs rietumu vēji, kas galvenokārt piekrastē būs brāzmaini. Debesis biežāk aizklās mākoņi, tomēr gaisa temperatūra joprojām būs augsta. Pēc šī brīža prognozēm spriežot, piektdien un sestdien vietām valsts dienvidu daļā gaisa temperatūra varētu pietuvoties pat +30 grādi.

Savukārt nedēļa noslēgsies jau ar vēsāku laiku, kad gaisa temperatūra vairs nepārsniegs +18…+23 grādus.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA