Pirms Ziemassvētkiem sals mīsies ar atkusni, nokrišņu būs maz

1238
Autors: SXC
Autors: SXC

Kopš decembra sākuma Latvijā saglabājas nepastāvīgi laika apstākļi – sals mijas ar atkusni, sniegu nomaina lietus, atsevišķās dienās starp mākoņiem uzspīd arī saule. Pašreizējās prognozes liecina, ka periodā līdz Ziemassvētkiem biežāk dominēs pelēkie toņi gan uz zemes virsmas, gan arī debesīs.

Gan šīs nedēļas izskaņā, gan arī nākamās nedēļas sākumā kopumā Latvijā valdīs gaisa masu plūsma no rietumiem, tomēr atmosfēras spiediens būs salīdzinoši augsts, tādēļ, lai arī debesis bieži aizklās mākoņi, to nestie nokrišņi nebūs ilgstoši un intensīvi. Vairāk to būs valsts austrumos, tomēr arī te sniegs mīsies ar slapju sniegu un pat lietu, līdz ar to plānā sniega sega būtiski biezāka nekļūs. Gaisa temperatūra mainīsies nelielā diapazonā ap 0 grādu atzīmi, naktīs valsts austrumos lielākoties pazeminoties līdz 0…-3 grādiem, bet rietumos tikai līdz 0…+3 grādiem. Dienas laikā tikai galējos valsts austrumos varētu pieturēties neliels sals, bet rietumos temperatūra paaugstināsies pat līdz +4…+5 grādiem. Autovadītājiem šādos mainīgos laika apstākļos aizvien jābūt ļoti uzmanīgiem – uz ceļiem bieži veidosies apledojums!

Pēdējās darba dienās pirms Ziemassvētkiem, iespējams, virs mūsu reģiona atmosfēras spiediens vēl vairāk paaugstināsies – laika apstākļus noteiks anticiklons – tādēļ gaidāms sauss laiks, debesis biežāk skaidrosies un nedaudz pastiprināsies arī sals. Naktīs termometra stabiņš varētu noslīdēt līdz pat -7 grādu atzīmei, arī dienā vien Kurzemē tas pakāpsies nedaudz virs 0 grādu atzīmes. Iespējams snigs tikai svētku dienās.