Lai gan valdošo politisko partiju deputāti svēti solījās izbeigt “deputātu kvotu” sistēmu, kad dažādiem mērķiem parlamentā sadalīja no valsts budžeta gandrīz 28 miljonus eiro, šobrīd ir novērojumi šo shēmu atdzīvināt dzīvē. Šādu pārliecību intervijā Latvijas Radio pauda Sabiedrības par atklātību – Delna (Delna) direktora pienākumu izpildītāja Liene Gātere.

Radio ziņoja, ka šodien valdības ārkārtas sēdē tiks izvērtēti deputātu priekšlikumi par papildu naudas piešķiršanu dažādiem mērķiem nākamā gada valsts budžetā. Nākamā gada budžeta projektam politiķi atkal iesnieguši teju 400 priekšlikumus.

“Pretēji tam, ka augustā bija koalīcijas vienošanās, ka “deputātu kvotas” netiks dalītas, mēs redzam, ka tā vēlme tomēr ir ļoti liela. Un izskatās, ka tā apņēmība nav īstenojusies. Šie priekšlikumi ir iesniegti. Tas, kā deputāti publiski to komentē, ka šogad priekšlikumi vairāk atbilst sabiedrības interesēm, tie ir tukši vārdi. Izskatās, ka problēmzonas ir saglabājušās,” sacīja Gātere. “Un šeit ir jautājums, vai mēs prasīsim no deputātiem, lai viņi ievēro solīto, un kādā veidā mēs to darīsim.”

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA