Jau ceturtdien, 22.novembrī, Ventspils Tehnikumā norisināsies Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) organizētā konkursa profesionālo izglītības iestāžu audzēkņiem PROFS 2018 Kurzemes pusfināls. Kurzemes reģiona pusfinālā startēs arī divas Ventspils Tehnikuma komandas.

Cīņā par ceļazīmi uz finālu ventspilniekiem konkurenci sastādīs divas komandas no Liepājas tehnikuma, kā arī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma un Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkņu komandas.

Konkursa mērķis ir veicināt profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu interesi un izpratni par darba tiesībām un darba drošību, uzsākot darba gaitas, kā arī veicināt viņu izpratni par arodbiedrību un sociālo dialogu. “Ja jaunais darbinieks zinās sava darba tiesības, viņš vienmēr saņems to, ko nopelnījis, un strādās drošos un labos darba apstākļos. Viņš kopā ar kolēģiem izveidos arodbiedrību un ar darba devēju noslēgs koplīgumu, kas dos papildu sociālās garantijas likumos noteiktajam, un vienlaikus ar savu motivēto darbu un pozitīvo attieksmi vairos sava uzņēmuma konkurētspēju un iespējas nodrošināt augstāku dzīves standartu. Ja darbinieks zinās darba aizsardzības patiesības, tad viņš būs vesels un drošs, un zinās, kā palīdzēt saviem kolēģiem. Viss ir jauno darbinieku rokās – apgūsti, izproti un ej tālāk – uz priekšu savā karjerā,” komentē LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns.

Pirmā konkursa PROFS 2018 pusfināla kārta notika Valmierā, un tajā uzvarēja Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkņi, savukārt otrajā – Rīgas pusfinālā – uzvarēja Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi. Pierīgas un Zemgales profesionālo izglītības iestāžu konkurencē tiesības piedalīties PROFS 2018 finālā izcīnīja Ogres tehnikuma audzēkņu komanda. Savukārt Latgales reģiona pusfinālā uzvarēja Malnavas koledžas audzēkņu komanda.

Šogad konkursam ir pieteikušās 29 komandas no 22 vidējās profesionālās izglītības iestādēm. Savukārt pagājušajā gadā konkursā piedalījās 31 komanda no 22 vidējās profesionālās izglītības iestādēm.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils tehnikums