Tas, ka veselības stāvokļa dēļ no Aivara Lemberga krimināllietas izskatīšanas aizgājis viens no viņa advokātiem Raimonds Krastiņš, nav attaisnojums tam, ka pašlaik nenotiek tiesas sēdes. Lietā ir citi advokāti, kas pārzina kriminālprocesa gaitu, tā portālam BNN norāda smagos noziegumos apsūdzētā Lemberga lietas prokurors Juris Juriss. Viņš arī uzsver: Lemberga tiesvedības procesā pašlaik viena no lielākajām problēmām ir tā, ka likums tiek ļaunprātīgi interpretēts.

“Lembergam ir tiesības meklēt citu aizstāvi, ja viņam tas nepieciešams. Mums pret to nav pretenziju, taču esam pret to, ka tas tiek darīts uz lietas izskatīšanas laika rēķina,” norāda prokurors un norāda, ka pašlaik Lemberga lietā ir nepieciešamie aizstāvji, kas spēj pilnvērtīgi izskatīt lietu. “Tas, ka viņš [Krastiņš] ir slims, mūsuprāt, nekādā veidā nesašaurina un neiegrožo tiesas pienākumu izskatīt šo lietu arī ar esošo advokātu saturu. [Prokuroru] ieskatā, tiesa [jauna advokāta meklēšanai] var dot jebkādu termiņu, bet tam nevajadzētu ietekmēt sēžu skaitu. Proti, tas, ka viņš meklē vēl kādu advokātu, nav ierobežojums [kriminālprocesa izskatīšanai]. Lembergam pietiek ar esošajiem advokātiem, viņam ir tiesības paralēli meklēt arī trešo, tomēr šī iemesla dēļ nedrīkstētu atlikt tiesas procesu.”

Krastiņš bija viens no Lemberga advokātiem, kas nepārtraukti centās paildzināt tiesas procesu. “Konstatējām, ka viņš vairākkārtīgi debatē par vienu un to pašu faktu vai arī debatē par tādiem apstākļiem, kam vispār nav saistības ar konkrēto lietu, – tātad vilcina. Arī tiesa to ir konstatējusi,” portālam norāda Juriss.

Viņš arī uzsver, ka Lemberga tiesvedības procesā pašlaik viena no lielākajām problēmām ir tā, ka likums tiek ļaunprātīgi interpretēts. Tādā veidā valsts apsūdzības uzturētāji tiek bieži vainoti tajā, ka aizstāvībai debatēs neļauj izteikties, lai gan apsūdzības uzturētāju mērķis ir aizrādīt par mēģinājumu novilcināt tiesas procesu.

Lembergam ir dots laiks līdz 31.jūlijam atrast jaunu aizstāvi Krastiņa vietā. Nākamā Lemberga tiesas sēde nozīmēta 19.augustā. Jurisa ieskatā, ja Lembergam nebūs atrasts aizstāvis, tiesām tāpat ir jānotiek, citādi tiesas process tiks nepamatoti vilcināts.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Reinis Inkēns, Saeima