Ražotāju cenas martā pieaugušas par 0,1%

1212

Šā gada martā salīdzinājumā ar februāri ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,1%, savukārt eksportētajai produkcijai palielinājās par 0,3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis pieauga par 0,2%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,4%.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu pieaugums koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles, un atkritumu savākšanā.

Šā gada martā, salīdzinot ar 2016. gada martu, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 2,0%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas palielinājušās par 1,6%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 2,3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 2,1%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,5%.

Būtiskākā ietekme bija cenu pieaugumam pārtikas produktu ražošanā, kā arī atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā; materiālu pārstrādē, lielākā pazeminošā ietekme bija elektroenerģijas ražošanā.

Autors: Ventspilnieks.lv