Šā gada februārī salīdzinājumā ar janvāri ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,5%, eksportētajai produkcijai – par 0,4%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis pieauga par 0,6%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,2%.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu pieaugums pārtikas produktu ražošanā, elektroenerģijas sadalē, gāzveida kurināmā sadalē pa cauruļvadiem, kā arī gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas.

Šā gada februārī, salīdzinot ar 2016. gada februāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 1,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas palielinājušās par 1,1%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 1,6%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 2,3%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 1,2%.

Būtiskākā ietekme bija cenu pieaugumam pārtikas produktu ražošanā, kā arī atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē, lielākā pazeminošā ietekme bija elektroenerģijas ražošanā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Edijs Pālens/LETA