Rēvaldes pieteikuma skatīšanu par viņas atcelšanu no amata skatīs martā

1339

Administratīvā rajona tiesa šodien paredzēto bijušās Ventspils Augstskolas (VeA) rektores Gitas Rēvaldes pieteikuma izskatīšanu par lēmumu viņu atstādināt no VeA rektora amata pārcēla uz 20.martu.

Pieteicēja izteica lūgumu tiesas sēdi piektdien atlikt un noteikt jaunu lietas izskatīšanas datumu sakarā viņas pārstāves darbnespējas dēļ.

Savukārt pērn decembrī tiesa atlika lietas izskatīšanu, jo administratīvajā lietā vēl bija nepieciešams vākt pierādījumus un atbildētāja pusē pieaicinātajai iestādei bija nepieciešams iepazīties ar iepriekš tiesai iesniegtiem dokumentiem.

Administratīvajai rajona tiesai no jauna būs jāvērtē Rēvaldes pieteikums, kurā lūgts atcelt lēmumu par viņas atcelšanu no VeA rektora amata. Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Augstākajā tiesā (AT), tiesas Administratīvo lietu departaments atcēla Administratīvās rajona tiesas lēmumu, ar kuru atteikts pieņemt Rēvaldes pieteikumu atzīt par spēkā neesošu VeA Satversmes sapulces lēmumu Rēvaldi atstādināt no rektora amata.

AT ieskatā Satversmes sapulcei, kas rektoru ir ievēlējusi un līdz ar to ir devusi viņam savu uzticību, šis uzticības zaudējums ir jāpamato. AT nodeva jautājumu par pieteikuma virzību jaunai izlemšanai Administratīvajai rajona tiesai.

Kā ziņots, VeA Satversmes sapulce pērn 25.maijā lēma par izglītības iestādes rektores Rēvaldes atcelšanu no amata saistībā ar uzticības zaudēšanu. Par VeA rektora vietas izpildītāju valdība pērn 21.jūnijā apstiprināja augstskolas mācību prorektoru Kārli Krēsliņu. Šī gada janvārī Krēsliņš tika ievēlēts VeA rektora amatā. Arī Rēvalde pieteicās konkursā uz VeA rektora amatu, bet vēlēšanu dienā savu kandidatūru atsauca, jo esot saņēmusi no Rīgas administratīvās rajona tiesas skaidrojumu, ka gadījumā, ja tiesa pieņems viņai pozitīvu lēmumu un atjaunos viņu VeA rektora amatā, jaunievēlētais rektors varot zaudēt ieņemto amatu.