Rūpniecības produkcijas apjoms pieaudzis par 10,6%

987

Šā gada februārī, salīdzinot ar 2016.gada februāri, rūpniecības produkcijas apjoms1 pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 10,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā – par 4,6%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 11,2% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 28,4%.

Salīdzinot ar pagājušā gada februāri, vislielākais apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma pieaugums bija augsto un vidēji augsto tehnoloģiju ražošanas nozarēs: datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā par 34,8%, ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanas nozarē par 24,7%, automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā par 17,4%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā par 15,7%, kā arī farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanas nozarē un citu transportlīdzekļu ražošanas nozarē. Ievērojams produkcijas izlaides kāpums bija arī apģērbu ražošanā par 13,9% un dzērienu ražošanā par 10,4%.

Savukārt ražošanas apjoms samazinājās pēc īpatsvara lielākajās nozarēs – pārtikas produktu ražošanā par 4,2% un koksnes un koka izstrādājumu ražošanā par 1%.
Produkcijas izlaide samazinājās arī poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā par 5,9% un papīra un papīra izstrādājumu ražošanā par 5,4%.

Februārī, salīdzinot ar janvāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 3,3%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 0,4% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 10,7%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē samazinājās par 2,2%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC