Rūpniecības produkcijas straujākais kāpums elektroenerģijas un gāzes apgādē

608

Šī gada jūnijā rūpniecības produkcijas apjoms pieauga par 4,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati. Ražošanas apjoma kāpums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 23,5%, jo palielinājās koģenerācijas stacijās saražotās elektroenerģijas apjoms un gāzes piegāde patērētājiem. Apstrādes rūpniecībā – par 0,8%, bet kritums – ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 10,2%.

Salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, vislielākais apstrādes rūpniecības ražošanas apjoma kāpums bija elektrisko iekārtu ražošanā – par 23,9%, gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 19%, papīra un papīra izstrādājumu ražošanā – par 12,9% un iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 12%.

Savukārt vislielākais ražošanas apjoma samazinājums bija ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 12,6%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 11,6% un apģērbu ražošanā – par 10%.

Jūnijā, salīdzinot ar 2019. gada maiju, rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 1,6%. Ražošanas apjoma kāpums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 13,4%, savukārt apstrādes rūpniecībā un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē produkcijas apjoms samazinājās attiecīgi par 0,6% un 2,5%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay