Saeimā nav vajadzīgā atbalsta, lai Valsts prezidentu ievēlētu tauta

1245
Foto: LETA

Saeimas frakciju paustais parlamenta Juridiskajai komisijai liecina, ka Saeimā šobrīd nav nepieciešamā atbalsta, lai Valsts prezidenta izvēli atstātu tautas ziņā. Tā šodien komisijas sēdē tās priekšsēdētāja Gaida Bērziņa teikto citē aģentūra LETA.

Šāda nostāja apliecina, ka pašreizējais Saeimas sasaukums nebūt nav gatavs tik ļoti būtiskām izmaiņām Satversmē kā ideja noteikt, ka Valsts prezidentu ievēl tauta.

Kā vēstīts, Valsts prezidents Raimonds Vējonis jūnijā aicināja Saeimu noteikt, ka Valsts prezidentu jau 2019.gadā ievēlētu tauta.

Vairākums no Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem pēc Vējoņa rosinājuma pauda atbalstu tautas vēlēta prezidenta iniciatīvai, tomēr jau tolaik nebija skaidrs, vai šādiem grozījumiem būtu nepieciešamais balsu skaits.

Satversmes grozījumiem nepieciešams “dubults” divu trešdaļu deputātu atbalsts. Izmaiņas valsts pamatlikuma attiecīgajā pantā var pieņemt, ja Saeimas sēdē piedalās vismaz divas trešdaļas no parlamentāriešiem un ja par grozījumiem nobalso vismaz divas trešdaļas no klātesošajiem deputātiem.

Autors: Ventspilnieks.lv/LETA / Foto: LETA