Atzīmējot Pasaules talkas dienu, sestdien, 21.septembrī, Vārves bijušajā armijas poligonā Latvijas Zaļā kustība pirmo reizi Latvijā rīko interaktīvu talku Clean Games, kurā piedalīsies komandas no septiņām piekrastes skolām.

Kā stāsta biedrības pārstāvis Artūrs Undrests, LZK un skolu aktīvisti sakops daļu vecā armijas poligona teritorijas. Talkas sāksies plkst.12 un ilgs divas stundas. Dalībnieku komandas četru cilvēku sastāvā. Spēles laikā komandas vāks un vienlaicīgi arī šķiros atkritumus, kas tiek uzskaitīti un tādējādi tiek iegūti punkti un noteikti spēles uzvarētāji.

Spēle sevī ietver vairākus posmus – atkritumu vākšana, šķirošana, pēc savāktā atkritumu daudzuma, izveidotās punktu sistēmas un papildus nosacījumiem, tiek noteikts spēles uzvarētājs. Šī ir starptautiska interaktīva vides apziņas veicinoša spēle, kas šogad 21.septembrī notiks arī visā Baltijas jūras reģionā, bet jau vairākus gadus aktīvi notiek Krievijā, Vācijā, kā arī citur pasaulē, piemēram, Āfrikā, Indijā, Dienvidamerikā un Ķīnā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay