Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas šī gada laikā kriminālvajāšānas uzsākšanai ir nodevušas kopumā vairāk nekā 1000 kriminālprocesus, pavēstīja pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Laikā no šī gada 1.janvāra līdz 24.decembrim Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu vairākos kriminālprocesos un nodevušas tos prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Kopumā šogad Kurzemes reģionā izmeklēšana ir pabeigta 1119 kriminālprocesos, izmeklējot 1663 noziedzīgus nodarījumus, no kuriem 89 ir kvalificēti kā sevišķi smagi noziedzīgi nodarījumi.

Lielākais no visiem ir Liepājas iecirknis, kurā ir pabeigta izmeklēšanu 405 kriminālprocesos, izmeklējot 611 noziedzīgu nodarījumu.

Ventspils iecirkņa amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu 168 kriminālprocesos, izmeklējot tajos 262 noziedzīgus nodarījumus.

Talsu iecirkņa amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu 179 kriminālprocesos, veicot izmeklēšanu 266 noziedzīgos nodarījumos.

Saldus iecirkņa amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu 155 kriminālprocesos, veicot izmeklēšanu 277 noziedzīgos nodarījumos, savukārt Kuldīgas iecirkņa amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu 153 kriminālprocesos, veicot izmeklēšanu 210 noziedzīgos nodarījumos.

No izmeklētajiem sevišķi smagiem noziedzīgiem nodarījumiem vajāšanā ir nodoti par, piemēram, neatļautu narkotisko un psihotropo vielu apriti, par seksuāla rakstura darbībām ar bērniem – galvenokārt vainīgais ir bijis tēvs, patēvs vai mammas draugs. Tāpat izmeklēšana ir pabeigta kriminālprocesos par miesas bojājumu nodarīšanu, par mantas bojāšanu un citiem noziedzīgiem nodarījumiem.

No pēdējiem vajāšanā nodotajiem kriminālprocesiem viens ir par to, ka vīrietis pret savām meitām veica emocionālu un fizisku vardarbību, savukārt pret pameitu – seksuālu vardarbību, par to, ka kādai skolniecei ir seksuāli uzmācies skolasbiedrs.

Tāpat izmeklēšana pabeigta kriminālprocesā par to, ka kāds vīrietis nepiedienīgi uzvedies un bērnu priekšā atkailinājis dzimumorgānus. Tāpat prokuratūrai ir nodots kriminālprocess par laupīšanām, planšetdatora, mopēda, automašīnas zādzību, miesas bojājumu nodarīšanu, kā arī citiem noziedzīgiem nodarījumiem. Vēl joprojām izmeklēšana turpinās citos kriminālprocesos.

28.12.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com