Smagos noziegumos apsūdzēto un no Ventspils pilsētas pašvaldības priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas atstādināto Aivaru Lembergu šodien izvaicās tā dēvētajā “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijā.

Komisijas vadītāja Inguna Sudraba iepriekš notikušajā komisijas sēdē skaidroja deputātiem, ka apjomīgajā un ilgā tiesvedībā esošajā Lemberga krimināllietā decembrī nav paredzēta neviena tiesas sēde, tāpēc laiks ir jāizmanto lietderīgi un mūždien tiesvedībās aizņemtais Lembergs ir jāaicina uz komisijas sēdi un jāizvaicā jau 18. decembrī.

Komisijas deputāts un Sudrabas oponents Andrejs Judins gan bija skeptisks un iebilda par Lemberga aicināšu uz 18. decembra sēdi. Viņš norādīja: zinot, kā Lembergs parasti nekaunīgi uzvedas tiesā un, baidoties, ka viņam ir “vājība” gari diskutēt, Judins aicināja formālo Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja iztaujāšanai veltīt pilnīgi atsevišķu komisijas sēdi. Sudraba gan apgalvoja, ka esot jau ar Lembergu vienojusies par to, ka viņš savu viedokli izklāstīšot maksimums 20 minūtēs.

Zīmīgi, ka piedalīties 18.decembra komisijas sēdē ir uzaicināti arī bijušais premjers un viens no trim oligarhiem Andris Šķēle, kā arī Aināra Šlesera tuvs kompanjons – uzņēmējs Viesturs Koziols un bijušais AS Diena padomes vadītājs Aleksandrs Tralmaks.

Ventspilnieks.lv jau ziņoja, ka Rīgas apgabaltiesa decembra mēneša sākumā nolēma noraidīt visas smagos noziegumos apsūdzētā A.Lemberga iebildumus un lūgumus, un nolēma sākt tiesas debates tā dēvētajā A.Lemberga krimināllietā. Tiesa noteica divu mēnešu sagatavošanas laiku debatēm. Nākamā tiesas sēde šajā lietā ir nozīmēta 2018. gada 5.februārī.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA