Jaunajā nedēļā Latvijā ieplūdīs arvien aukstāka gaisa masas, līdz ar to arī Kurzemes piekrastē un Ventspilī gaisa temperatūra zem nulles gaidāma gan naktīs, gan dienās, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes.

Nedēļas sākumā anticiklona ietekme samazināsies un valsti šķērsos vairākas nelielas zema spiediena ieplakas. Daudzviet gaidāmi nokrišņi – galvenokārt slapjš sniegs un sniegs. Pūšot lēnam līdz mērenam ziemeļu puses vējam, Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss – naktī gaiss atdzisīs līdz -3…-8 grādiem, tomēr, debesīm skaidrojoties, termometra stabiņš vietām noslīdēs līdz pat -10…-12 grādu atzīmei. Siltākas naktis būs Kurzemes piekrastē, kur gaisa temperatūra pieturēsies ap nulli. Dienā Ventspils pusē gaiss iesils vēl līdz pat +4 grādiem.

Nedēļas vidū īslaicīgi pastiprināsies anticiklona ietekme, līdz ar to nokrišņi mitēsies un mākoņu būs maz. Pūtīs lēns vējš. Visā valstī gaidāms sals. Ventspils pusē naktī un dienā gaisa temperatūra pieturēsies -2…-4 grādi.

Nedēļas izskaņā laika apstākļus noteiks dziļš un plašs ciklons ar centru virs Norvēģu jūras, līdz ar to pastiprināsies dienvidu puses vēji, kas brāzmās sasniegs 15-18 m/s. Pakāpeniski palielināsies mākoņu daudzums, vietām gaidāmi nokrišņi. Līdz ar dienvidu puses vējiem mūsu reģionā atkal ieplūdīs nedaudz siltāks gaiss un gaisa temperatūra mazliet paaugstināsies. Tomēr Ventspils pusē aukstākā būs nakts uz svētdienu, kad termometra stabiņš noslīdēs līdz -5 grādiem, toties svētdien atkal pakāpsies līdz +1 grādam.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay