Šonedēļ laika apstākļus lielākoties noteiks ciklonu darbība, līdz ar to bieži gaidāmi nokrišņi slapja sniega veidā, bet nedēļas beigās aktīvs ciklons nesīs intensīvu snigšanu, kas daudzviet Latvijā veidos sniega segu vairāku centimetru biezumā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra jaunākās prognozes.

Pirmdien Kurzemes piekrastē nokrišņi gaidāmi intensīvi – bieži līs, turklāt dažbrīd stipri. Piekrastes rajonos dienas laikā saglabāsies brāzmains dienvidu puses vējš, kas pastiprināsies līdz 15-16 m/s. Tomēr dienas laikā gaisa temperatūra Ventspils pusē pakāpsies līdz +7 grādiem.

Turpmākās darba nedēļas laikā Latvijai no dienvidiem līdz ar ciklonu darbību pietuvosies jaunas nokrišņu zonas, kas biežāk atnesīs slapju sniegu un sniegu. Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā palielinātā mākoņu daudzuma dēļ gaidāma līdzīga galvenokārt līdz +5 grādiem Ziemeļkurzemes piekrastē.

Šī brīža prognozes liecina, ka naktī uz piektdienu Latvijas teritorijai no dienvidiem pietuvosies aktīvs ciklons, kas nesīs jau intensīvus nokrišņus – lielākoties slapju sniegu un sniegu. Pastāv varbūtība, ka snigšana vietām pat būs stipra un sniega segas biezums palielināsies par vairākiem centimetriem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA