Parlamentā pieņemtais nākamā gada valsts budžets jau tā strauji augošo ekonomiku dzīs uz priekšu vēl straujāk, brīdina Swedbank galvenais ekonomists Latvijā Mārtiņš Kazāks.

Kā ekonomists norāda intervijā aģentūrai LETA, nākamā gada budžets ir vērts uz ekonomikas izaugsmi, bet tas ne vienmēr ir tas pats, kas attīstība: “2018.gada budžets jau tā strauji augošu ekonomiku dzīs uz priekšu vēl straujāk.”

Pēc viņa teiktā, tas ir attaisnojams tikai gadījumos, ja tēriņi ir vērsti uz strukturālām pārmaiņām un ieguldījumiem kvalitatīvi labākā un straujākā izaugsmē nākotnē. “Liela daļa no nodokļu politikas izmaiņām ir vērstas šajā virzienā. Diemžēl par straujo finansējuma pieaugumu veselības aprūpei tas gan nav tik uzskatāmi – lai gan sektorā naudas tiešām ir bijis maz, reformas detaļas daudzos gadījumos joprojām ir miglā tītas. Ar vienkārši lielāku naudas apmēru iznākums ne vienmēr ir labāks. Turklāt, vai ar šo naudu tiešām pietiks?,” jautā Kazāks.

Jau ziņots, ka Saeima ceturtdien pieņēma nākamā gada valsts budžetu. Valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 8,75 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi – 8,95 miljardu eiro apmērā. Salīdzinot ar 2017.gada budžetu, nākamgad plānotie valsts budžeta ieņēmumi paredzēti par 725 miljoniem eiro lielāki, bet valsts budžeta izdevumi paredzēti par 625 miljoniem eiro lielāki.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / FOTO: LETA