Šonedēļ ieplūdīs arvien aukstāks gaiss

1245
Autors: SXC
Autors: SXC

Šīs nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt aktīva ciklona rietumu mala, tādēļ gubu mākoņi brīžiem nesīs slapju sniegu un sniegu. Taču nedēļas otrā pusē kļūs arvien aukstāks, liecina sinoptiķu prognozes.

Kurzemē gaidāma arī stipra snigšana. Otrdien pamazām brāzmainais vējš, kas Ventspils piekrastē brāzmās sasniedza 22 m/s, pamazām pierims.

Nedēļas vidū Latviju no rietumiem šķērsos zema spiediena ieplaka ar atmosfēras fronti, kas teritorijas lielākajā daļā no jauna atnesīs nokrišņus – pārsvarā sniegu un slapju sniegu. Rietumu puses vējš vietām brāzmās sasniegs 15-18 m/s, un gaidāms arī neliels putenis.

Nedēļas beigās Latviju vēl joprojām šķērsos atsevišķas nokrišņu zonas, tādēļ daudzviet gaidāmi nokrišņi, tomēr to intensitāte vairs nebūs liela un pakāpeniski nokrišņi mitēsies.

Līdz ar decembra iestāšanos, gaisa temperatūras gan naktīs, gan dienās pieturēsies zem 0 grādu atzīmes. Valsts austrumu daļā gaisa temperatūra nakts stundās pazemināsies pat līdz -9…-13 grādiem, bet dienā termometra stabiņš pakāpsies vien līdz -4…-9 grādu atzīmei. Vienīgi jūras piekrastē, kur vējš pūtīs no jūras, dienas laikā gaiss iesils līdz 0…+2 grādiem.