Ja šodien būtu vēlēšanas, par ko balsotu? Partiju reitingi

0
1163

Novembrī pieaudzis vēlētāju atbalsts Saskaņai un Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), kā arī nedaudz palielinājusies Vienotības popularitāte, liecina Latvijas faktu aptauja.

Savukārt nacionālās apvienības Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) reitings nedaudz samazinājies.

Ja tagad notiktu Saeimas vēlēšanās, tad par Saskaņu balsotu 20,2% respondentu, par ZZS – 15,1%, par VL-TB/LNNK – 5,1%, bet Vienotību atbalstītu 4,9% vēlētāju.

Visstraujāk iepriekšējā mēnesī pieaugusi Saskaņas popularitāte – par 3,5 procentpunktiem. ZZS atbalstītāju īpatsvars pieaudzis par 1,3 procentpunktiem, bet Vienotības – par 0,1 procentpunktu.

VL-TB/LNNK reitings samazinājies jau vairākus mēnešus – novembrī tas samazinājies par 1,8 procentpunktiem salīdzinot ar oktobri, kad tas bija 6,9%.

Deputāta Artusa Kaimiņa izveidotais politiskais spēks Kam pieder valsts šomēnes varētu gūt 4,1% atbalstu, kas ir par 0,5 procentpunktiem vairāk nekā oktobrī.

Parlamentā pārstāvētās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un No sirds Latvijai (NSL) reitings novembrī bija attiecīgi 3,4% un 2%. Oktobrī par LRA bija gatavi balsot 2,7% aptaujāto, bet par NSL – 3,1%.

Atbalsts citiem politiskiem spēkiem ir zem 1%.

Vēl 10,5% respondentu vēlēšanās nepiedalītos, bet aptuveni trešdaļa – nezina vai nav izlēmusi, par ko balsotu.

Aptauja veikta no 9.novembra līdz 21.novembrim, aptaujājot 1029 pilsoņus.