Ja šodien būtu vēlēšanas, par ko balsotu? Partiju reitingi

1519

Novembrī pieaudzis vēlētāju atbalsts Saskaņai un Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS), kā arī nedaudz palielinājusies Vienotības popularitāte, liecina Latvijas faktu aptauja.

Savukārt nacionālās apvienības Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) reitings nedaudz samazinājies.

Ja tagad notiktu Saeimas vēlēšanās, tad par Saskaņu balsotu 20,2% respondentu, par ZZS – 15,1%, par VL-TB/LNNK – 5,1%, bet Vienotību atbalstītu 4,9% vēlētāju.

Visstraujāk iepriekšējā mēnesī pieaugusi Saskaņas popularitāte – par 3,5 procentpunktiem. ZZS atbalstītāju īpatsvars pieaudzis par 1,3 procentpunktiem, bet Vienotības – par 0,1 procentpunktu.

VL-TB/LNNK reitings samazinājies jau vairākus mēnešus – novembrī tas samazinājies par 1,8 procentpunktiem salīdzinot ar oktobri, kad tas bija 6,9%.

Deputāta Artusa Kaimiņa izveidotais politiskais spēks Kam pieder valsts šomēnes varētu gūt 4,1% atbalstu, kas ir par 0,5 procentpunktiem vairāk nekā oktobrī.

Parlamentā pārstāvētās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un No sirds Latvijai (NSL) reitings novembrī bija attiecīgi 3,4% un 2%. Oktobrī par LRA bija gatavi balsot 2,7% aptaujāto, bet par NSL – 3,1%.

Atbalsts citiem politiskiem spēkiem ir zem 1%.

Vēl 10,5% respondentu vēlēšanās nepiedalītos, bet aptuveni trešdaļa – nezina vai nav izlēmusi, par ko balsotu.

Aptauja veikta no 9.novembra līdz 21.novembrim, aptaujājot 1029 pilsoņus.