Paredzams, ka jau šajā nedēļā varētu iestāties meteoroloģiskais rudens, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Šonedēļ laika apstākļus noteiks ciklonu darbība virs Ziemeļeiropas, virs Latvijas ieplūdīs vēsāks gaiss. Vēsajām gaisa masām plūstot pāri relatīvi siltajai Baltijas jūrai, veidosies apstākļi, kas veicinās gubu-lietus mākoņu veidošanos. Līdz ar to mākoņu daudzums šonedēļ būs mainīgs, teritorijas lielākajā daļā bieži līs, it īpaši diennakts gaišajā laikā, vietām lietu pavadīs arī pērkona negaisi, stirpri nokrišņi un vēja pastiprināšanās.

Pirmdien Ventspils rajonā pūtīs mērens rietumu vējš, ik pa laikam līs, bet gaiss neiesils siltāks par +18 grādiem. Savukārt naktī uz otrdienu līs praktiski nepārtraukti. Naktīs daudzviet veidosies dūmaka, migla un gaisa temperatūra skaidrā laikā vietām pazemināsies līdz +7…+9 grādiem.

Ceturtdien atmosfēras spiediens īslaicīgi paaugstināsies, līdz ar to  samazināsies arī mākoņu un lietus daudzums, tomēr nedēļas beigas iezīmēs aktīva ciklonu darbība, kuru ietekmē Latvijā ieplūdīs vēl vēsākas gaisa masas un valsti šķērsos vairākas lietus zonas un pūtīs brāzmains rietumu puses vējš. Rudens šogad būs iestājies daudz agrāk nekā citus gadus.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA