Lasi laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunākajā numurā!

1374

Piektdien, 18.augustā, lasītāji Ventspilī savās pastkastītēs saņēma laikraksta VENTSPILNIEKS.LV jaunāko – 24. numuru!

 

Visās pasaules pilsētās iedzīvotā- ju ērtu pārvietošanos nodrošina sabiedriskā transporta sistēma. Megapolēs pasažieriem piedāvā gan virszemes, gan pazemes transportu. Savukārt mazajās pilsētās nav ekonomiski tērēt līdzekļus, piemēram, tramvaju vai trolejbusu kustības nodrošināšanai, šeit tiek izmantoti tikai autobusi. Laikrakstā skaidrots, kādēļ sabiedriskā transporta atlaižu ziņā citas pilsētas Ventspili apsteidz.

Pēc 2016.gada valsts amatpersonu deklarāciju iesniegšanas iezīmējušies trīs pelnošākie Latvijas pilsētu mēri. Topa augšgalā ir Ventspils mērs Aivars Lembergs ar 553 411 eiro lieliem ienākumiem, viņam seko Liepājas mērs Uldis Sesks, kurš nopelnījis 205 406 eiro, bet trešais pelnošākais bijis Baldones pašvaldības vadītājs Andrejs Požarnovs ar 125 329 eiro. Interesanti, ka galvaspilsētas Rīgas mērs Nils Ušakovs nav ticis pat pelnošāko mēru pieciniekā – viņa ienākumi pērn bijuši 78 839 eiro lieli.

Latvijas dzelzceļš (LDz) lepojas, ka pārvadāts par 0,1% vairāk kravu nekā pērn pirmajos septiņos mēnešos. Tomēr bezkaislīgā statistika rāda arī ko citu – jūlijā pārvadāts par 7,7% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī. Protams, uz statistiku var paraudzīties dažādi, un ziņot tos ciparus, kas tajā brīdī šķiet izdevīgāki. Baltijas asociācija – Transports un loģistika (BATL) ceļ trauksmi, ka kravu apjoms nokrities teju uz pusi. Un tam ir savs pamats.

Šie ir tikai daži no tematiem laikraksta jaunākajā numurā. Meklē laikrakstu savā pastkastītē!

Laikraksts ir bezmaksas izdevums, kuru izdod biedrība par taisnīgumu un atklātību. Ja gadījumā neesat saņēmuši laikrakstu, rakstiet mums e-pasta vēstuli redakcija@ventspilnieks.lv!

Nākamais numurs iznāks 25.augustā!