Šonedēļ Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss no Arktikas, līdz ar to šī nedēļa gaidāma kā aukstākā kopš šī gada maija, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes.

Pirmdien Latvijā laika apstākļus noteiks ciklona dienvidu mala, līdz ar to pārsvarā līs. Ventspils pusē pirmdien nokrišņi gan nav gaidāmi, saule mīsies ar mākoņiem, taču saglabāsies brāzmains ziemeļrietumu vējš, kas maksimumā sasniegs 18 m/s. Gaisa temperatūra vien +14 grādi.

Arī otrdien saglabāsies ciklona ietekme, debesīs būs daudz mākoņi un teritorijas lielākajā daļā līs – vislielākais nokrišņu daudzums gaidāms rietumu daļā. Ventspilī līs vairāk pēcpusdienā un vakarpusē. Piekrastē saglabāsies mēreni stiprs līdz stiprs ziemeļrietumu vējš, brāzmām pastiprinoties līdz 20 m/s. Gaisa temperatūra būs vien +13 grādi.

Otrdienas novakarē ieplūdīs auksta gaisa masas, taču Ventspilī naktī uz trešdienu vēl saglabāsies samērā silts laiks. Trešdiena gan būs ne tikai lietaina un vējaina, bet arī auksta, jo dienas gaitā nebūs siltāk par +10 grādiem.

Auksts un lietains laiks saglabāsies arī ceturtdien un piektdien, bet sestdien, lai arī joprojām būs lietains laiks, strauji atkal kļūs siltāks. Saskaņā ar pašreizējo prognozi, svētdiena atkal gaidāma saulaina un gaiss iesils līdz +19…+21 grādam.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay