Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ieva Čīka/LETA

Sākot ar martu stājies spēkā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes apstiprinātais jaunais siltumenerģijas apgādes pakalpojuma tarifs pašvaldības uzņēmumā Ventspils siltums. Līdz ar to sākot no svētdienas, 5.marta, Ventspils iedzīvotājiem siltumenerģijas gala tarifs būs 54,90 eiro par megavatstundu bez pievienotās vērtības nodokļa. Tas būs par 5,8% mazāk, salīdzinot ar pašlaik spēkā esošo tarifu.

Kā iepriekš portālam Ventspilnieks.lv skaidroja regulatorā, tas ir izvērtējis tarifu projektu un tarifus veidojošo izmaksu pamatojumu, secinot, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu Ventspils siltuma siltumenerģijas apgādes pakalpojuma izmaksas. Lielāko izmaksu īpatsvaru ceturtās daļas apmērā veido kurināmā izmaksas un pamatlīdzekļu nolietojums.

Pašvaldības SIA Ventspils siltums regulatoram jauno siltumenerģijas tarifa projektu iesniedza 2016.gada 20.septembrī. Lai uzklausītu Ventspils iedzīvotāju viedokli par iesniegto tarifu projektu, regulators pērn oktobra beigās Ventspilī rīkoja uzklausīšanas sanāksmi, bet galīgo lēmumu par tarifa apstiprinājumu pieņēma 2.februārī.

Lai samazinātu siltumenerģijas ražošanas izmaksas un paaugstinātu siltumenerģijas ražošanas efektivitāti, pēdējo gadu laikā Ventspilī rekonstruētas abas centrālās katlu mājas. Brīvības ielas katlu mājā uzstādīts arī dūmgāzu kondensators, kas dod iespēju palielināt iegūtā siltuma apjomu, nepalielinot kurināmā daudzumu. Šādā veidā tiek palielināta siltumenerģijas ražošanas efektivitāte, ietaupot vairāk nekā 18% kurināmā. Ietaupīt palīdz arī plašā siltumtrašu rekonstrukcija. Pašlaik rekonstruēti ir 99,6% siltumtrašu, skaidroja uzņēmumā Ventspils siltums.

Ventspilī gandrīz 90% siltumenerģijas tiek saražota ar koksnes šķeldu. Līdz ar jaunā tarifa spēkā stāšanos apkures tarifs Ventspilī kopš 2013.gada būs sarucis par vairāk nekā 13%.