Autors: LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA

Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā pret VEF Rīga komandu atradās aukstasinīgs sastāvs, kas cīņas izskaņā spējis nosargāt uzvaru, pēc spēles sacīja BK Ventspils galvenais treneris Kārlis Muižnieks.

Kā ziņots, ventspilnieki sestdien ļoti emocionālā mačā izbraukumā ar 80:77 apspēlēja VEF Rīga vienību, sperot lielu soli pretī pirmajai vietai regulārā turnīra noslēgumā.

“Šī bija interesanta spēle un pēdējās minūtēs skatītājiem vēl tika šovs, bet tas piederas pie lietas. Priecēja, ka veiktās maiņas pastiprināja spēli. Mača izskaņā, kad VEF Rīga tikpat kā izlīdzināja rezultātu, atradās aukstasinīgs sastāvs, kas nobeidza šo spēli. Šādi neizdevās Itālijā [FIBA Čempionu līgā]. Tomēr vēl ir lietas, kur varam kļūt labāki. Brīžiem spēlētāji pārāk aizrāvās ar individuālām darbībām,” pēcspēles preses konferencēs norādīja Muižnieks.

Ventspils rindās pašlaik atgriezies Andrejs Gražulis, kurš sezonas pirmajā daļā guva smagu kājas traumu, taču Muižnieks atklāja, ka basketbolists vēl nav pilnībā gatavs.

“Tagad beidzot mums ir viena spēle nedēļā, varam arī patrenēties. Turpinājumā nāks pretī LBL augšgala komandas un spēles būs ne mazāk svarīgas par šodienas cīņu. Esam labā pozīcijā kopvērtējumā, bet tas var arī sašķobīties,” atzina ventspilnieku galvenais treneris.

Sestdienas mača pašās pamatlaika beigās ventspilnieku leģionārs Folerins Kempbels pretinieku apspriedē viltīgi vēlējās novērot, kādu sadarbību VEF Rīga grasās izpildīt, taču izcēlās konflikts starp abu vienību basketbolistiem, kā rezultātā rīdzinieku leģionārs Abduls Gedijs un Kempbels tika izraidīti no spēles.

“Kempbela rīcība bija gudra un pēc noteikumiem, izņemot situāciju, kad viņš atbildēja uz sitienu. Pretiniekiem nebija minūtes pārtraukuma un Kempbels nostājās laukumā, kur grib atrasties. Ja viņš būtu izturējis sitienu, būtu šo situāciju uzvarējis. Tiesnešiem vajadzēja rīkoties ātrāk, bet viņiem nepārmetu. Varbūt arī par šiem sīkumiem nezinu līdz galam noteikumus,” teica Muižnieks.

Savukārt Ventspils kapteinis Kristaps Janičenoks pēc spēles sacīja, ka šajā mačā bijusi play-off atmosfēra.

“Šī bija līdzvērtīga cīņa. Esmu priecīgs, ka uzvarējām, bet zaudējām cīņu par atlēkušajām bumbām un rezultatīvajās piespēlēs. Tas parāda, ka treniņos vēl daudz jāstrādā. Aizsardzība bija normāla, bet šī ir tikai viena spēle – sezona turpinās,” uzsvēra Janičenoks.