Tā sauktās “oligarhu lietas” izmeklēšana notikusi ar milzīgām kļūdām un neprofesionālu rīcību, tā secinājusi “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba. 

Kā Sudraba sacīja šorīt intervijā Latvijas Radio, tas, kādā veidā ticis organizēts izmeklēšanas darbs jau pirms procesa ierosināšanas, “bija vai nu ar milzīgām kļūdām, vai neprofesionalitāti, tāpēc arī nespēja iegūt tos pierādījumus, kurus vēlējās iegūt”.

Sudrabai radies priekšstats, ka “izmeklēšanas process nebija tā organizēts, lai nonāktu pie vainu pierādošiem pierādījumiem”.

Procesa gaitā tikušas izvirzītas ambiciozas apsūdzības, bet neesot bijis pavedienu, konkrēta plāna un rīcības skaidrības, lai pierādītu noziegumu un vainu. Turklāt notika manipulācijas ar sabiedrības viedokli daļā, kas vispār netika izmeklēta. Sabiedrībai tika pasniegts, ka tiek traucēta izmeklēšana, uzskata Sudraba.

Nākamnedēļ komisijas deputātiem iesniegs ziņojuma projekts. Sudraba ir pārliecināta, ka komisija paveiks tai doto uzdevumu un sniegs atbildes uz uzdotajiem jautājumiem noteiktā termiņā līdz 19.janvārim.

Šodien komisija slēgtā sēdē iztaujās ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru, bijušo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja vietnieci Jutu Strīķi un bijušo KNAB vadītāju Jaroslavu Streļčenoku. Uz sēdi aicināta pašreizējā KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča, bijušais Drošības policijas priekšnieka vietnieks, Pretterorisma centra vadītājs Juris Leitietis un bijušais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Juris Jurašs.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA