Smagos noziegumos apsūdzētais un no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas atstādinātais Aivars Lembergs pirmdien tiesā lūdza atcelt viņam 13.septembrī uzlikto procesuālo soda sankciju 300 eiro apmērā, taču Rīgas apgabaltiesa viņa lūgumu noraidīja.

Kā ziņo aģentūra LETA, šodien tiesas sēdes laikā smagos noziegumos apsūdzētais Lembergs turpināja atbildēt uz jautājumiem, pārsvarā tikai komentējot apsūdzības liecinieku personīgās saiknes ar sevi. Viņš arī savā ierastajā manierē apsūdzēja advokātu Rūdolfu Meroni savu aktīvu nozagšanā un pauda pārliecību, ka Meroni sniegtās liecības pret Lembergu esot neobjektīvas. Tikmēr atbildot uz apsūdzēto aizstāvju jautājumiem, Lembergs turpināja noraidīt sev izvirzītās apsūdzības.

Tiesa Lembergam jau trīs reizes piemērojusi procesuālo sankciju – piespiedu naudu 380 eiro apmērā par izvairīšanos sniegt liecības pēc būtības.

Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

Līdzās Ventspils mēram uz apsūdzēto sola sēdies arī viņa dēls Anrijs un dažādu tranzītuzņēmumu bijusī amatpersona Ansis Sormulis. Visi trīs norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008.gada otrajā pusē.

Ja nenotiks nekas neparedzēts, tad Rīgas apgabaltiesa smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga krimināllietā spriedumu varētu pasludināt nākamā gada rudenī, pieļāva viens no apsūdzību uzturošās prokuroru grupas pārstāvjiem Jānis Ilsteris.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: LETA