Tiesa papildu pierādījumu vākšanas dēļ atliek Rēvaldes pieteikuma skatīšanu

1416
Autors: Edijs Pālens/LETA
Autors: Edijs Pālens/LETA

Administratīvā rajona tiesa līdz 3.februārim atlikusi bijušās Ventspils Augstskolas (VeA) rektores Gitas Rēvaldes pieteikuma izskatīšanu par lēmumu viņu atstādināt no VeA rektora amata.

Kā aģentūrai LETA paskaidroja tiesā, tā kā administratīvajā lietā vēl nepieciešams vākt pierādījumus un atbildētāja pusē pieaicinātajai iestādei nepieciešams iepazīties ar iepriekš tiesai iesniegtiem dokumentiem, tiesa atlika lietas izskatīšanu. Nākamā tiesas sēde noteikta 3.februārī plkst.11.

Administratīvajai rajona tiesai no jauna būs jāvērtē Rēvaldes pieteikums, kurā lūgts atcelt lēmumu par viņas atcelšanu no VeA rektora amata. Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Augstākajā tiesā (AT), tiesas Administratīvo lietu departaments atcēla Administratīvās rajona tiesas lēmumu, ar kuru atteikts pieņemt Rēvaldes pieteikumu atzīt par spēkā neesošu VeA Satversmes sapulces lēmumu Rēvaldi atstādināt no rektora amata.

AT ieskatā Satversmes sapulcei, kas rektoru ir ievēlējusi un līdz ar to ir devusi viņam savu uzticību, šis uzticības zaudējums ir jāpamato. AT nodeva jautājumu par pieteikuma virzību jaunai izlemšanai Administratīvajai rajona tiesai.

Kā ziņots, VeA Satversmes sapulce šī gada 25.maijā lēmusi par izglītības iestādes rektores Rēvaldes atcelšanu no amata saistībā ar uzticības zaudēšanu. Par VeA rektora vietas izpildītāju valdība 21.jūnijā apstiprināja augstskolas mācību prorektoru Kārli Krēsliņu.

VeA oktobra sākumā izsludināja atklātu konkursu uz rektora amatu. VeA rektora vēlēšanām ir izvirzīti trīs pretendenti – pašreizējais VeA rektora vietas izpildītājs Krēsliņš, VeA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes docētājs un asociētais profesors Sergejs Hiļķevičs un Rēvalde.