Trīs politisko partiju – Vienotība, Nacionālā Apvienība un Latvijas Reģionu apvienība – Ventspils nodaļas pārstāvji trešdien Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Ventspils pilsētas vēlēšanu komisijā iesniedza savu kandidātu sarakstu dalībai pašvaldību vēlēšanās. Vēlēšanās par vietu Ventspils pilsētas pašvaldībā pieteikti kopumā 16 kandidāti. Saraksta devīze būs Ventspils atdzimšanai un uzplaukumam.

No šīs apvienības Ventspils mēra amata kandidāts un saraksta līderis ir ventspilnieks, bijušais aizsardzības un ārlietu ministrs un Eiropas Parlamenta deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Ar otro numuru kandidēs Ventspils Tirdzniecības ostas padomes locekle, biedrības Baltijas asociācija – transports un loģistika prezidente Inga Antāne, bet ar trešo numuru – Nacionālās apvienības Ventspils nodaļas vadītājs Bruno Jurševics. Tālāk sarakstā seko ventspilniekiem pazīstami cilvēki – Dace Korna, Aivis Landmanis, Anželika Jurševica, Ojārs Grīnbergs, Raimonds Kalniņš, Gita Rēvalde, Uģis Goldmanis, Ivars Landmanis, Edvards Ratnieks, Edgars Ūdris, Linards Gulbis, Jānis Makkars un Vigo Sviķekalns.

“Programmas veidošanā balstījāmies uz mūsu pārliecību, kā veidot Ventspils pilsētu plaukstošu un spēcīgu turpmākos gadus. Tā ir mūsu apņemšanās, ko plānojam uzvaras gadījumā īstenot. Mūsu sarakstu veido dažādu nozaru profesionāļi ar lielu pieredzi un zināšanām savā jomā. Neviens kandidāts nav nejaušs, bet gan apzināti veidota komanda, kurai pa spēkam būtu īstenot pārmaiņas pilsētā,” atzina apvienotā saraksta līderis Kristovskis.

Saraksta 4000 zīmju programma ir plaša, tajā paredz pievērst uzmanību pilsētas izaugsmei un iedzīvotāju labklājībai, veidot jaunas darbavietas, veicināt uzņēmējdarbību, atbalstīt ostas attīstību un uzlabot dzīves kvalitāti. Būtiska uzmanība ir pievērsta arī demogrāfijai, veselības aizsardzībai, izglītībai un inovācijām, kā arī kultūrai un sportam.

Apvienība sola veicināt Ventspils pilsētas iedzīvotāju labklājību un sekmēt pilsētas uzplaukumu, radīt brīvu tirgus ekonomiku, tā stimulējot uzņēmējus veikt mērķtiecīgu saimniecisko darbību un radīt jaunas darba vietas, atjaunot Ventspils tranzīta lielpilsētas statusu un reputāciju, veicināt mazo un vidējo uzņēmējdarbību, novērst administratīvos šķēršļus jaunu uzņēmumu izveidošanai un darbībai.

Apvienība vēlas “izbeigt pašvaldības negodīgu konkurenci uzņēmējdarbībā”, izvērst īpašu atbalsta programmu, lai jaunieši veiksmīgi iekļautos darba vidē vai uzsāktu uzņēmējdarbību.

Tāpat politiskie spēki sola “atgūt Ventspils kā Baltijas vadošās ostas statusu”, kā arī “uzlabot ostas veiktspēju, lai tā spētu iekļauties Eiropas ostu konkurencē”, tāpat “nodrošināt labvēlīgu vidi un vienlīdzīgu attieksmi investoriem, tādējādi paplašinot jaunu investīciju piesaisti”. Apvienība arī sola rūpēties par videi draudzīgāko tehnoloģiju izmantošanu ostā, piesārņojuma un ietekmes uz vidi mazināšanu.

Apvienība arī plāno Ventspilī radīt sociālās mājas, sociālos un grupu dzīvokļus arī sociāli mazaizsargātiem iedzīvotājiem, tostarp ģimenēm ar bērniem, izveidot sociālo pakalpojumu programmu ģimenēm ar bērniem, kuru vecāki strādā ārzemēs, kā arī pilnveidot sociālā atbalsta sistēmu tā, lai ģimenes spētu labā labklājības līmenī dzīvot Ventspilī. Ir iecere atvērt arī psihosomatiskās veselības un atpūtas centru. Tāpat arī pensionāriem, invalīdiem, represētām personām un daudzbērnu ģimenēm tiks nodrošināta bezmaksas pārvietošanās sabiedriskajā transportā.

Tāpat apvienība sola rūpēties par ģimenēm pieejamu dzīvojamā fonda attīstību, nodrošināt nekustamā īpašuma nodokļa atlaides 50% apmērā tiem iedzīvotājiem, kas deklarējuši dzīvesvietu savā nekustamajā īpašumā. Plānots veicināt pakalpojumu pieejamību Ventspils slimnīcā, rūpēties par augstas raudzes ārstu, speciālistu noturēšanu un piesaisti Ventspils ārstniecības iestādēm, savukārt pensionāriem, invalīdiem un daudzbērnu ģimenēm piedāvās no pašvaldības līdzekļiem daļēji segt dažādu, tostarp profilaktisku, pakalpojumu saņemšanu par maksu.

Apvienībai ir arī vairākas ieceres izglītības, kultūras un sporta attīstības veicināšanā, piedāvājot pilsētai nepieciešamo kvalificētu speciālistu sagatavošanu, iespēju robežās palielināt Ventspils pedagogu atalgojumu, bagātināt Ventspils kultūras un sporta dzīvi, nodrošināt plašāku atbalstu Ventspils profesionālo un amatieru kultūras kolektīvu attīstībai, veicinot ventspilnieku iesaisti. Savukārt sporta dzīvē iesaistītajiem bērniem un jauniešiem plānots veidot nepieciešamo fizioterapijas prevenciju un izveidot visiem sportistiem pieejamu rehabilitācijas dienestu.

Jau vēstīts, ka aprīļa sākumā šo trīs partiju pārstāvji – Vienotības Ventspils nodaļas biedrs Kristovskis, Latvijas Reģionu apvienības Ventspils nodaļas vadītājs Raimonds Kalniņš un Nacionālās Apvienības Ventspils nodaļas vadītājs Bruno Jurševics – parakstīja kopīgu vienošanos par dalību pašvaldību vēlēšanās Ventspilī.

Pašvaldību vēlēšanas notiks 3.jūnijā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils atdzimšanai un uzplaukumam