Tuvākās nedēļas laikā atkusnis mīsies ar salu

1305

Šīs nedēļas izskaņā un nākošājā nedēļā virs Latvijas atradīsies pārejas zona starp aktīvu ciklonu darbību Eiropas ziemeļos un plašu anticiklonu Eiropas rietumos un centrālajā daļā, līdz ar to šajās dienās laika apstākļi būs nepastāvīgi – gaidāmas gan mākoņainas debesis ar nelieliem nokrišņiem, gan debesu skaidrošanās un saules stari, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Jau sestdien nokrišņu zona, kas vēl šodien valsts austrumos nesīs nelielus līdz mērenus nokrišņus, pārvietosies tālāk uz dienvidaustrumiem, tādēļ debesis sāks pakāpeniski skaidroties un būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Arī gaisa temperatūra lielākajā daļā Latvijas būs nedaudz virs 0°. Tomēr jau naktī uz svētdienu, saglabājoties nelielam mākoņu daudzumam, gaisa temperatūra teritorijas lielākajā daļā pazemināsies līdz -5…-10°, savukārt dienā no rietumiem ir gaidāma siltākas un mitrākas gaisa masas ieplūšana teritorijā, līdz ar to gaisa temperatūra atkal paaugstināsies līdz 0…+3°, vien austrumu rajonos pieturēsies neliels sals.

Arī nākamajā darba nedēļā laika apstākļi saglabāsies mainīgi: nedēļas sākumā, dominējot ciklonu darbībai, Latvijā pieturēsis mitrs un salīdzinoši silts laiks, bet nedēļas vidū, pastiprinoties anticiklona ietekmei un vējam iegriežoties no ziemeļu puses, gaisa temperatūra pazemināsies: naktī austrumos gaidāms sals līdz -6…-12°, bet rietumos termometra stabiņš noslīdēs līdz 0…-5° atzīmei. Dienas laikā starp mākoņiem biežāk uzspīdēs arī saule, kopējais nokrišņu daudzums nav gaidāms liels.