Uz “oligarhu sarunu” parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdēm plānots aicināt arī partijas Latvijai un Ventspilij priekšsēdētāju Aivaru Lembergu, ekspolitiķi Aināru Šleseru un zemkopības ministru Jāni Dūklavu, pastāstīja komisijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba.

Vaicāta par šo personu aicināšanu, Sudraba atbildēja, ka viņi ir jāaicina uz komisiju, jo ir svarīgi izvērtēt sarunu konkrētās daļas, kas rada aizdomas par valsts nozagšanu.

Komisijas pirmā sēde paredzēta 8.augustā, kad ar ģenerālprokuratūras, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāvjiem plānots izrunāt līdzšinējos procesus saistībā ar “oligarhu sarunām” un to tālāko gaitu. Tāpat komisija pārrunās konkrētās epizodes, kurām jāpievērš īpaša uzmanība izmeklēšanas gaitā.

Taujāta, kā viņa atbildētu uz bažām, ka politiķes vadībā komisijas veiktā izmeklēšana varētu nebūt objektīva un efektīva, Sudraba atbildēja, ka šādu traktējumu pauž tikai tie, kam ir bailes par to, kas atklāsies parlamentārajā izmeklēšanā. Deputāte norādīja, ka daudzām amatpersonām šīs sarunas ir bijušas pieejamas jau vairākus gadus un esot jautājums, kāpēc šīs amatpersonas nav palīdzējušas ar atbalsta sniegšanu izmeklēšanai.

Savukārt deputāts Andrejs Judins sociālajā vietnē Facebook raksta, ka, atsaucoties uz komisijas vadītājas aicinājumu sūtīt priekšlikumus komisijas dienas kārtībai, viņš piedāvājis 7.augustā sākt skatīt jautājumu, kuram “patlaban ir liela aktualitāte” – iespējamo Dūklava mantisko interešu Rīgas Brīvostas nedeklarēšanu.

“Šī jautājuma izskatīšana komisijā neprasa sarežģītus sagatavošanās darbus un to veikšanai nav nepieciešama padziļināta kriminālprocesa materiālu analīze. Apkopojot publiskajā telpā esošo informāciju, sagatavoju un nosūtīju komisijas vadītājai to cilvēku sarakstu, kuru uzaicināšana un intervēšana veicinātu faktu noskaidrošanu,” uzsver Judins.

Kā ziņots, Judins un Sudraba kandidēja uz parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja amatu, taču vairākums atbalstīja Sudrabu. Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicinājis Saeimu izvērtēt Sudrabas atbilstību Rīdzenes sarunu parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājas amatam, informēja Valsts prezidenta kancelejā. Oligarhu sarunās tikusi pieminēta arī Sudraba.

Autors: LETA / Foto: LETA