Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļa kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva prokuratūrai kriminālprocesu par sievietes slepkavību un jaunietes izvarošanas mēģinājumu Ventspilī, pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

10.martā ap plkst.19 Ventspilī, Brīvības ielā kādā dzīvoklī tika atrasts 85 gadus vecas sievietes līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Tajā pašā dienā uz aizdomu pamata par slepkavību tika aizturēts 41 gadus vecs vīrietis, kuram 12.martā tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess.

Kriminālprocesa ietvaros noskaidrots, ka vīrietis strādājis par sētnieku un liktenīgajā dienā vērsies pie mājas iedzīvotājiem, vācot parakstus par padarīto. Tādā veidā vīrietis arī iekļuvis 1932.gadā dzimušas sievietes dzīvoklī. Brīdī, kad sieviete noliekusies pie galda, vīrietis viņai no mugurpuses uzbrucis, žņaudzot, sitot un durot ar nazi. Vēlāk viņš veicis seksuāla rakstura darbības, tādējādi apmierinot savu dzimumtieksmi pretdabiskā veidā, izmantojot cietušās sievietes bezpalīdzības stāvokli viņas vecuma dēļ. Vīrietis pēc tam nozadzis sievietes mobilo telefonu un naudu aptuveni trīs eiro apmērā, kuri vēlāk kriminālprocesa ietvaros tika atgūti. Kriminālprocesa ietvaros tika nozīmēta tiesu psihiatriskā ekspertīze, kurā aizturētais ir atzīts par pieskaitāmu.

Tāpat vīrietim ir inkriminēta apsūdzība par izvarošanas mēģinājumu pagājušā gada decembra beigās Ventspilī, Siguldas ielas mājas pagalmā. Vīrietis, nogāžot pie zemes nepilngadīgu meiteni, mēģināja veikt seksuālu vardarbību pret viņu, saplēšot viņai drēbes un nodarot miesas bojājumus, taču meitenei, iesitot vīrietim pa seju, izdevies aizbēgt.

Aizdomās turētais iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā gan par līdzīga rakstura noziegumiem, gan arī par mantiska rakstura noziegumu, kā arī par noziegumiem, kas saistīti ar vardarbības pielietošanu. Vīrietis ticis sodīts par laupīšanu un no 2010. – 2015. gadam atradās apcietinājumā.

Vīrietim tiek inkriminēti vairāki noziedzīgi nodarījumi – slepkavība, ja noslepkavota persona, vainīgajam apzinoties, ka tā ir bezpalīdzības stāvoklī, dzimumtieksmes apmierināšana pretdabiskā veidā, zādzība un tādas personas izvarošanas mēģinājums, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu.

Valsts policija ir pabeigusi kriminālprocesa izmeklēšanu un nodevusi to Ventspils prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts policija