Valdība šonedēļ sēdes slēgtajā daļā jau vienojusies neatbalstīt Ventspils brīvostas iesaisti gāzesvada projektā Nord Stream 2, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Pamatojoties uz Aizsardzības ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas ziņojumiem, kuros norādīti būtiski riski nacionālajai drošībai, kā arī ievērojot valsts drošības dienestu pārstāvju sniegtās rekomendācijas, Ministru kabinets nolēma neatbalstīt nekādus pasākumus Latvijas teritorijā, kas saistīti ar projektu Nord Strem 2 un sekmē tā īstenošanu.

Vienlaikus valdība uzdeva ekonomikas ministram, satiksmes ministram, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram un finanšu ministrei nodrošināt, ka Ministru kabineta ieceltie valsts pārstāvji Ventspils brīvostas valdē balso pret jebkādu brīvostas iesaistīšanos projekta Nord Strem 2 īstenošanā.

Jau vēstīts, ka Ventspils ostā strādājošie termināļi SIA Noord Natie Ventspils Terminals un SIA Eurohome Latvija saņēmuši piedāvājumu iesaistīties Nord Stream 2 gāzes vadu vidējā posma būvniecībā, nodrošinot cauruļu uzglabāšanu un piegādi caur Ventspils ostu. Taču ekonomikas ministrs jau paudis nepatiku un uzsvēris, ka šāda dalība nekādā veidā nav atbalstāma, par ko neizpratnē ir arī Ventspils ostā veiksmīgi strādājošais uzņēmums SIA Noord Natie Ventspils Terminals, kas ieguldījis lielas pūles, lai šāds projekts būtu īstenojams Ventspils ostā.

Projekts paredz, ka Noord Natie Ventspils Terminals pieņem gāzes vadu būvniecībai nepieciešamās caurules, tās uzglabājot termināļu kravu laukumos, bet pēc tam tās attiecīgi tiek nogādātas būvniecības punktos Baltijas jūrā.

Šis projekts būtu ļoti vērtīgs pienesums gan uzņēmumam, gan ostai un pilsētai, gan visai valstij. Pēc aptuvenām aplēsēm, kopējais Latvijas tautsaimniecības ieguvums no iesaistīšanās projekta realizācijā varētu sasniegt 25 miljonus eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv/LETA // Foto: AFP/LETA