VARAM prognoze: 2030.gadā Ventspils apvienotajā novadā dzīvos tikai 38 000 cilvēki

469

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) aprēķinājusi un prognozē, ka nākotnē līdz 2030.gadam apvienotajā novadā iedzīvotāju skaits būs nepilni 38 tūkstoši cilvēku. Par VARAM aprēķiniem ziņo aģentūra LETA.

Kā ziņo LETA, VARAM sagatavotajā pašvaldību profilā Apvienotais novads norādīts, ka Ventspils pilsētā pagājušā gada sākumā dzīvoja 34 855 iedzīvotāji. Novadā, kas ir viens no lielākajiem Latvijā, dzīvoja tikai 11 061 cilvēki. VARAM prognozē, ka laikā līdz 2030.gadam apvienotajā novadā iedzīvotāju skaits samazināsies par 14% un dzīvos 37 952 cilvēki.

Jau ziņots, ka otrdien vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ierodas vizītē Ventspilī, lai tiktos ar Ventspils pilsētas un Ventspils novada pašvaldības deputātiem. Tikšanās laikā Pūce diskutēs par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā modeļa piedāvājumu. Viņš plāno to pamatot ar pētījumiem par katra novada attīstību pašlaik un nākotnes iespējām, kā arī informējot par plānotajiem atbalsta pasākumiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay