Valsts prezidents Raimonds Vējonis var baudīt plašu popularitāti un atbalstu, jo viņa darbu pozitīvi novērtē 60% Latvijas iedzīvotāju. Tā liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS novembra aptaujas dati, kas apkopoti pēc laikraksta Diena pasūtījuma.

Politiķu vidū Vējoņa reitings ir krietni augstāks par jebkuru citu, turklāt šāds atbalsts kādam politiķim nav pieredzēts sen. Ļoti pozitīvi Vējoņa darbu novērtējuši 12,3% Latvijas iedzīvotāju, vēl 50,8% Valsts prezidenta darbību vērtē atzinīgi. Drīzāk negatīvi viņa darbu novērtējuši 16,3%, bet tikai 4,2% to vērtē kā ļoti negatīvu. Interesanti, ka 0,8% iedzīvotāju vispār nekad neesot dzirdējuši Vējoņa vārdu, līdz ar to nemaz nezina, kas ir Valsts prezidents… Ja atrēķina negatīvo rādītāju no pozitīvā, tad Vējoņa vidējais reitinga rādītājs ir 42,5%.

Diemžēl jāsecina, ka joprojām Latvijā ir skaitliski liels daudzums tādu cilvēku, kuri akli tic politiķiem, kuri ilgstoši redzami skandalozā gaismā. Neskatoties uz ilgstošu tiesvedību, smagos noziegumos apsūdzētajam un no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas atstādinātajam Aivaram Lembergam turpina akli ticēt 23% Latvijas iedzīvotāju.

Tāpat līdzīgi ir arī Rīgas mēra Nila Ušakova gadījumā. Saskaņas vienam no līderiem, neskatoties uz neskaitāmiem un regulāriem skandāliem, kuru dēļ normālā demokrātiskā valstī amatpersonas jau sen būtu pašas atkāpušās, atbalstu snieguši 19% Latvijas iedzīvotāju.

Tiesa, jāatzīmē, ka šiem abiem politiķiem reitinga rādītāji tomēr nedaudz slīd lejup.

Ceturtais augstākais reitings ir premjeram Mārim Kučinskim. Tiesa, diez ko lepoties nav ko, jo reitings ir tikai 4,8%. Kučinska darbu pozitīvi vērtē 39,8%, bet negatīvi – 35%.

Ar pozitīvu zīmi novērtēts Jaunās konservatīvās partijas līdera Jāņa Bordāna darbs (+1,3%), kā arī Kustība Par! pārstāvim Danielam Pavļutam (+0,7%).

Viszemākais reitings ir Rīgas domē strādājošajai un bijušajai KNAB priekšnieka vietniecei Jutai Strīķei, kuras rādītājs ir -18,1, seko Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (-16,1).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA