Atkal nedaudz pieaudzis reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā. Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem, šīs nedēļas sākumā bez darba bija reģistrēti 990 Ventspils iedzīvotāji. Viņu skaits nedēļas laikā ir pieaudzis par 15 personām, kas kārtējo nedēļu atstājis iespaidu arī uz kopējo bzdarba līmeņa rādītāju darbspējas vecumā – pašlaik tas ir sasniedzis jau 4,6%, liecina pašvaldības publicētā informācija.

Ventspilnieks.lv jau ziņoja, ka kopš decembra sākuma vērojams pakāpenisks reģistrētā bezdarba līmeņa pieaugums. Vēl decembra pirmajā pusē bezdarba līmenis bija tikai 4,0%, taču kopš tā laika tas ir pakāpeniski pieaudzis un pašlaik sasniedzis jau 4,6%.

Kamēr Ventspilī par 0,1% pieaudzis bezdarba līmenis, visās pārējās republikas nozīmes pilsētās (izņemot Liepāju) līmenis saglabājies nemainīgs. Joprojām zemākais bezdarbs ir Rīgā (3,2%), seko Valmiera (3,5%), Jelgava (3,7%) un Jūrmala (3,9%). Aiz Ventspils seko Jēkabpils (6,2%), Liepāja (6,5%), Daugavpils (8,0%) un Rēzekne (10,6%).

Pašlaik NVA Ventspils filiālē ir reģistrēta 141 brīva vakance. Tiesa, pārsvarā brīvās vakances prasa profesionālas iemaņas un pieredzi, šos darbus nevar veikt jebkurš. Joprojām pa 25 brīvām vakancēm ir būvkonstrukciju montētājiem un rokas lokmetinātājiem, vēl ir nepieciešami 12 betonētāji, 11 metāla konstrukciju atslēdznieki, 10 metāla būvkonstrukciju montētāji, kā arī pa pieciem zivju apstrādātājiem un pavāriem. Atskaitot pēdējās divas vakanču grupas, kopumā šīs specifiskās vakances veido teju 2/3 no visām brīvi pieejamām darba vietām NVA datu bāzē.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA