Vakar noslēdzās Ziemassvētku pabalstu izmaksa atsevišķām iedzīvotāju grupām, kuru kopumā saņēma 7 724 Ventspilī deklarētas personas. Ventspils pilsētas pašvaldība pabalstiem novirzīja šogad 328 418 eiro, liecina pilsētas domes publiskotā informācija.

Pie šādiem pabalstiem varēja tikt tikai noteiktas personu grupas, proti, Ventspils pilsētā deklarētie pensionāri un personas ar invaliditāti, bērni ar invaliditāti, bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni, kā arī bērni no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm.

Pensionāri un personas ar invaliditāti, kuru pensijas apmērs pirms nodokļu nomaksas, neskaitot piemaksu pie pensijas, nepārsniedz 315,14 eiro, kā arī bērni ar invaliditāti, bāreņi un bez vecāku gādības palikušie bērni saņēma pabalstu 43 eiro apmērā. Iedzīvotājiem bija iespēja šo materiālo atbalstu saņemt skaidrā naudā Ventspils pilsētas Sociālā dienesta kasē, ar pārskaitījumu uz bankas kontu vai ar piegādi mājās.

Savukārt trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes ar bērniem pabalstu 30 eiro apmērā par katru bērnu varēja saņemt iepirkumu kartes veidā, kas paredzēta pārtikas produktu un mājsaimniecības preču iegādei.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA